Турбота про довкілля

Дбайливе ставлення до навколишнього середовища, природних ресурсів і взагалі екології — одне з найважливіших завдань сучасності. Проблемі екології нині приділяють особливу увагу не лише окремі компанії, а й держава загалом. У зв’язку з цим великого значення сьогодні набувають екологічно безпечні технології. Ставлення і населення, і — особливо — великих підприємств і бізнесів до цієї проблеми стає темою що хвилює дедалі більше.

ГК «Нові Продукти» не залишається осторонь: еко-відповідальність і еко-свідомість, використання eсo-friendly технологій, участь в еко-спрямованих проектах — ось ті принципи, якими ми керуємося.

 

Величезну увагу Компанія приділяє ефективному впровадженню сучасного екологічного обладнання. Для цього фахівцями Компанії проводяться постійні моніторинги останніх світових розробок, ретельний добір і встановлення найкращих зразків обладнання на заводі в м. Жашкові. Водночас особливо важливим є той факт, що встановлення обладнання та його налагодження, так само, як і навчання персоналу, проводиться висококласними фахівцями-представниками компанії — виробника цього обладнання.

2015 року Компанія перейшла на використання нової пластикової упаковки з укороченою шийкою, що дозволило скоротити використання пластику на 11%.

 

Важливим завданням для ГК «Нові Продукти» є дбайливе ставлення до водних ресурсів. У 2013–2016 роках ТОВ «Напої Плюс» спільно зі спеціалізованою геологічною компанією проводило дослідно-промислову розробку родовища підземних питних вод, які використовуються для виробництва напоїв Компанії. За результатами розробки родовища встановлено, що артезіанські свердловини зможуть забезпечувати Компанію водою високої якості протягом 25 років у кількості приблизно 1500 м3 на добу.

На початку 2017 року підприємство отримало спеціальний дозвіл на користування надрами, згідно з яким усі наявні на балансі дев’ять свердловин та дві ділянки Жашківського родовища дозволено експлуатувати 20 років. Варто зазначити, що протягом усього періоду експлуатації свердловин не було зафіксовано змін рівня розташування артезіанських вод, а Компанія використовує у своїй діяльності тільки 2/3 від встановленого їй державою ліміту видобутку води, що зменшує як транспортне, так і екологічне навантаження від діяльності підприємства.

2016 року придбано гідравлічний прес для вторинної сировини із зусиллям 18 тонн. За рахунок пресування вдається зменшити обсяг вторсировини в 4–5 разів.

2017 року ТОВ «Напої Плюс» гідно пройшло комплексну перевірку з дотримання екологічного законодавства України, що проводилась одразу кількома контролюючими органами: Держекоінспекцією в Черкаській області, Державною службою геології та надр України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій та управлінням Держпраці в Черкаській області. Того ж року підприємство отримало дозвіл на викиди в атмосферу для всього обладнання, яке знаходиться на виробничому майданчику в Жашкові. За 2018 рік витрачено 1,3 млн грн на природоохоронні заходи.

 

Екологічні досягнення Компанії у 2018 році

  1. Протягом року було зібрано та передано для повторного використання понад 230 тонн вторсировини (скло, полімери, макулатура, алюміній та інше).
  2. Для зменшення викидів в атмосферу внаслідок експлуатації складської техніки, для роботи якої використовуються газ та електроенергія, Компанія закупила гідравлічні візки для ручного переміщення вантажів вагою до 200 кг.
  3. На виробничому майданчику закінчено роботи з тепломодернізації ємності зберігання СО2, це дозволило зменшити витрати на електроенергію, а відтак сприятиме і зменшенню обсягів викидів в атмосферу.
  4. Споруджено котельню, для експлуатації якої використовуватиметься альтернативне паливо пелети.
  5. Протягом року тривала активна робота із проектування станції нейтралізації стічної води для нових незадіяних потужностей виробничого майданчика компанії. Спорудження об’єкта розпочнеться навесні 2019 року.
  6. У повному обсязі та у визначений термін реалізовано всі заплановані заходи екологічного спрямування, зазначені в дозвільній документації. Разом із тим усунено всі незначні недоліки, виявлені під час перевірки компанії Державною екологічною інспекцією в Черкаській області у 2017 році. 2018 року перевірки екологічного спрямування ГК «Нові Продукти» з боку державних служб не проводилися.
  7. Завдяки системі сповіщення про метеорологічні умови, сприятливі для забруднення атмосфери, яку ми створили 2017 року у співпраці з Черкаським обласним центром гідрометеорології та Жашківською метеорологічною станцією, протягом 2018 року вдалося попередити близько 50 випадків накопичення шкідливих домішок у приземному шарі.
  8. У 2018 році Благодійний фонд «Нова Громада», заснований ГК «Нові Продукти», продовжив реалізацію наймасштабнішого на Жашківщині доброчинного екологічного проекту зі встановлення в навчальних закладах району систем очищення води. На сьогодні обладнання для багаторівневої фільтрації питної води працює в усіх дитячих садках і школах та ліцеї міста Жашків, а також у дитсадку і школі села Литвинівка Жашківського району. Загальний бюджет проекту склав майже 500 000 гривень.
  9. У IV кварталі 2018 року ТОВ «Напої Плюс» розпочало проходження процедури оцінки впливу на довкілля, про що ми заявили у «Повідомленні про планову діяльність виробництва заводу в м. Жашків» від 25 жовтня 2018 року на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України (http://eia.menr.gov.ua/places/view/1986). Зауважень від громади та державних структур не надходило.

У рамках проходження процедури оцінки впливу на довкілля у грудні 2018 року компанія оголосила про проведення відкритого тендеру з пошуку виконавця даних послуг на загальнодержавному майданчику smarttender.biz.

Як Компанія, яка дотримується високих стандартів і підтримує прийнятий у Європі відповідальний підхід до захисту довкілля, ми хочемо мати єдиний документ екологічного спрямування, у якому буде зібрано всю інформацію про вплив нашого підприємства на атмосферу і надра, а також про відходи виробництва. Створення такого єдиного інтегрованого дозволу загальноприйнята практика серед еко-відповідальних компаній світу.