Турбота про довкілля

Дбайливе ставлення до навколишнього середовища, природних ресурсів і взагалі екології — одне з найважливіших завдань сучасності. Проблемі екології нині приділяють особливу увагу не лише окремі компанії, а й держава загалом. У зв’язку з цим, великого значення сьогодні набувають екологічно безпечні технології. Ставлення і населення, і — особливо — великих підприємств і бізнесів до цієї проблеми стає все більш хвилюючою темою.

ГК «Нові продукти» не залишається осторонь: еко-відповідальність і еко-свідомість, використання eсo-friendly технологій, участь в еко-спрямованих проектах — ось ті принципи, якими ми керуємося.

 

Величезну увагу Компанія приділяє ефективному впровадженню сучасного екологічного обладнання. Для цього фахівцями Компанії проводяться постійні моніторинги останніх світових розробок, ретельний добір і установка найкращих зразків обладнання на заводі в м. Жашкові. При цьому особливо важливим є той факт, що установка обладнання та його налагодження, так само, як і навчання персоналу, проводиться висококласними фахівцями-представниками компанії — виробника цього обладнання.

З 2014 року на виробництві введено в експлуатацію енергетичний комплекс, який опалює виробничі приміщення екологічно чистим паливом за рахунок утилізації (спалювання) відходів виробництва, зокрема картону, зламаних пелетів та іншої пакувальної тари, що була у вжитку й не може використовуватися знову.

Цей енергетичний комплекс має найкраще співвідношення якості й ціни, а також можливість працювати як на пелетах, так і на інших екологічних видах палива (шматкова деревина, тирса, тріска, стружка і багато інших). Ця система опалення найбільше відповідає вимогам нашого підприємства. За допомогою такого котла ми отримуємо можливість утилізувати піддони, картонні шпулі та решту інших відходів, використовуючи їх як паливо. Енергетичний комплекс має потужність 1500 кВт і повністю замінює роботу двох водогрійних котлів загальною потужністю 1024 кВт, що працюють на природному газі.

2015 року Компанія перейшла на використання нової пластикової упаковки з укороченою шийкою, що дозволило скоротити використання пластику на 11 %.

 

У 2013–2016 роках ТОВ «Напої Плюс» спільно зі спеціалізованою геологічної компанією проводило дослідно-промислову розробку родовища підземних питних вод, які використовуються для виробництва напоїв Компанії. За результатами розробки родовища встановлено, що артезіанські свердловини зможуть забезпечувати Компанію водою високої якості протягом 25 років у кількості приблизно 1500 м3 на добу.

2016 року придбано гідравлічний прес для вторинної сировини із зусиллям 18 тонн. За рахунок пресування вдається зменшити обсяг вторсировини в 4–5 разів, що зменшує кількість складського місця, необхідного для її тимчасового зберігання до утилізації, а також збільшує кількість перевезеної за один раз вторсировини на утилізацію, зменшуючи питомі викиди парникових газів автотранспортом.

 

Екологічні досягнення Компанії за 2017 рік

  • Протягом 2017 року було зібрано та передано для повторного використання понад 210 тонн вторсировини (скло, полімери, макулатура, алюміній та інше).
  • Компанія здійснює перехід від систем освітлення з люмінісцентних ламп, які мають високий ступінь небезпеки, на світлодіодні лампи. Так, протягом року було замінено вже понад 300 одиниць.
  • У четвертому кварталі 2017 року ТОВ «Напої Плюс» достойно пройшло перевірку з дотримання екологічного законодавства України, що проводилась одразу декількома контролюючими органами: Держекоінспекцією у Черкаській області, Державною службої геології та надр України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Управлінням Держпраці у Черкаській області.
  • Наприкінці 2017 року були опубліковані наміри Компанії щодо розширення виробництва, а саме «Заява про намір по виробництву пива» в місцевих ЗМІ. Протягом місяця з дати публікації, зауважень та питань до підприємства від місцевого населення та державних установ не надходило.
  • Компанія як значний споживач водних ресурсів в регіоні та місті Жашкові веде плідний діалог з іншими водокористувачами. Так, Компанією виражено зацікавленість в проекті реконструкцій очисних споруд стічних вод міста Жашкова.
  • На початку 2017 року підприємство отримало спеціальний дозвіл на користування надрами за №6185 від 17.01.2017 року, згідно з яким усі наявні на балансі 9 свердловин та 2 ділянки Жашківського родовища дозволено експлуатувати терміном на 20 років. Інформацію про надрокористування підприємства було поновлено на всіх відкритих державних Інтернет-джерелах (http://geoinf.kiev.ua/, http://minerals-ua.info/).

Протягом усього періоду експлуатації свердловин зміни рівня розташування артезіанських вод — відсутні.

  • За 2017 рік обсяг видобутку та використання води для виробництва напоїв Компанії склав 2/3 від встановленого державою ліміту.
  • 2017 року ТОВ «Напої Плюс» отримало дозвіл на викиди до атмосфери для всього обладнання, яке знаходиться на виробничому майданчику в місті Жашкові. І, відповідно до вимог дозволу, проводить усю свою діяльність та сплачує екоподаток.
  • 2017 року ми запровадили систему сповіщення про сприятливі метеорологічні умови для забруднення атмосфери на майданчику в місті Жашкові, що стало можливим завдяки співпраці з Черкаським обласним центром гідрометеорології та Жашківською метеорологічною станцією.